خوزستان
بانك اطلاعات مشاغل برتر خوزستان
كد مطلب: 72117451          تاريخ انتشار: 1396/01/27 16:50          تعداد بازديد: 14859

گروه: پزشكي          


با این توصیه ها از صبح تا شب با انرژی و با نشاط باشید

به دلیل آنکه در طی روز به طور صحیح و با انرژی بتوانیم فعالیت داشته باشیم، به یک برنامه خوب در زمینه تغذیه و ورزش نیازمند.


با این توصیه ها از صبح تا شب با انرژی و با نشاط باشید :
به دلیل آنکه در طی روز به طور صحیح و با انرژی بتوانیم فعالیت داشته باشیم، به یک برنامه خوب در زمینه تغذیه و ورزش نیازمندیم. انرژی روزانه را باید به روش های مختلف و به وسیله غذا و میان وعده فراهم کرد و بعضی اوقات ورزش کردن انرژی را افزایش می دهد. ولی تمام این کارها باید متناسب با یک برنامه تنظیم شده انجام شود.
صبح را با انرژی آغاز کنیم :
 شروع خوب در هر امری بسیار با اهمیت می باشد و به همین دلیل داشتن یک روز بسیار خوب با یک صبحانه عالی شروع می شود که طبق گفته محققان یک صبحانه عالی و کامل باید پر ویتامین و پر کالری باشد. توصیه هایی که برای این وعده غذایی داده می شود حاوی مقداری نان تست، تخم مرغ نیمرو، کره بادام زمینی و چای می باشد.
حتما ورزش کنید :
بعد از میل یک صبحانه کامل برای تحرک و به دست آوردن انرژی باید ورزش کنید. طبق گفته متخصصین 30 دقیقه ورزش 38 دقیقه متابولیسم بدن راتامین خواهد کرد. که از بهترین نرمش ها بعد از صبحانه 20 عدد دراز و نشست و 10 عدد شنا می باشد.
 میان وعده ها :
میان وعده ها می توانند برای بدن شما نقش مهمی داشته باشند زیرا در مواقعی از روز که احساس خستگی و کمبود انرژی می کنید این میان وعده ها جایگزین خواهند شد و انرژی به شما باز خواهد گشت. که از میان وعده ها می توان مصرف میوه ها مانند پرتقال و یا موز و یا مصرف آجیل را به شما توصیه کرد.
 ناهار بی نقص و کامل :
بعد از میان وعده باید یک ناهار بی نقص و کامل را برای روز خود انتخاب کنیم که باید نکاتی را مد نظر داشته باشید به طور مثال وعده مناسب در ناهار مصرف مواد مغذی و یا موادی که کالری مورد نیاز روز بدن شما را تامین کنند مانند کربوهیدرات.
در هنگام غروب در خانه :
پس از سپری کردن یک روز کاری در خانه باید انرژی از دسته رفته را جبران کنید. شما می توانید برنامه میان وعده را همراه با ورزش های ساده و کششی انجام دهید تا انرژی از دست رفته باز گردد.
 شام ساده اما پر انرژی :
 بسیاری از محققان و پزشکان بر این باورند که برای شام غذای ساده بخورید تا راحت تر بخوابید. که بهترین گزینه های موجود برای شام سبک و راحت آش وسوپ می باشد که با این وعده غذایی خوابی راحت خواهد داشت.